У болгарському парламенті представлено «Нариси з історії України». У презентації взяв участь автор - Ігор Смешко

2023-12-01 09:32

У верховному органі державної влади Республіки Болгарія – Народних зборах (м.Софія) – відбулася презентація спецвипуску журналу «L’Europeo», присвяченого історії України та болгарсько-українським відносинам, і книги Ігоря Смешка «Нариси з історії України», яка була нещодавно перекладена болгарською мовою та видана в Болгарії.

Презентація відбулася 29 листопада 2023 року і проходила на тлі загострення внутрішньополітичної ситуації в болгарському парламенті, де Болгарська соціалістична партія (BSP), пряма спадкоємиця Болгарської комуністичної партії, оголосила на цьому тижні про початок формування широкої лівонаціоналістичної коаліції з проросійськими та націоналістичними партіями, прагнучи збільшити свій політичний вплив у країні, в якій втричі протягом останнього часу зросла активність  потужної російської пропаганди.

Організатором заходу виступив народний депутат Любен Ділов, який підкреслив важливість поширення правдивої історії, особливо в контексті нинішньої уваги світу до України. Він відзначив давні дружні відносини між Болгарією та Україною, завдяки яким “християнство завоювало Європу аж до Сибіру“.

Представляючи книгу, її автор Ігор Смешко – Президент Центру стратегічних досліджень та аналізу, генерал-полковник, доктор технічних наук, професор, Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, Надзвичайний і Повноважний посол України – наголосив, що війна, яку Росія веде проти України, є ще й війною за історичну спадщину Русі-України, намаганням знищити  ідентичність українців як однієї із найстаріших націй Європи та історію розбудови їхньої державності.

Автор «Нарисів з історії України» Ігор Смешко також зазначив, що це видання є квінтесенцією історичних фактів та відомостей, зібраних та описаних протягом багатьох років, ще до початку війни в Україні. Україна сьогодні бореться за свою землю, історію, національну ідентичність, і болгарський народ це прекрасно розуміє.

У заході взяли участь народні депутати, представники громадськості та журналісти, повідомила Пресслужба Політичної партії “Сила і Честь"

https://sylaichest.org/igor-smeshko-prezentuvav-narysy-z-istoriyi-ukrayi...