Опозиціія Грузії не визнає результатів виборів
Центральна виборча комісія Грузії завершила підрахунок голосів на 99,6% дільниць, повідомляє офіційний сайт ЦВК.
За попередніми результатами, лідерство утримує правляча партія "Грузинська мрія" із 54,08% голосів. На другому місці опозиційна "Коаліція за зміни" з 10,92%, третє місце займає "Єдність - Національний рух" із 10,12%, четверте місце посідає "Сильна Грузія" з 8,78%, а на п’ятому — "Гахарія - за Грузію" з 7,76%. Загальний показник опозиційних сил становить приблизно 37,58%.
Однак результати екзитполів значно відрізняються, показуючи, що опозиція отримала 52% голосів, тоді як правляча партія — лише 40,9%. На цьому тлі грузинські опозиційні партії відмовляються визнавати результати виборів.
На пресконференції одна з лідерів опозиційної сили, Анна Долідзе, висловила обурення: "Ми обурені тим, що насмілилася написати Центральна комісія. Результати не відбивають волі грузинського народу. Ці цифри суперечать історичним та нинішнім виборам у Грузії, ми боремося за кожен голос, використовуємо всі законні засоби для захисту демократичного та європейського вибору грузинського народу. Ми не маємо наміру дати можливість відібрати цей вибір нікому".
Водночас лідер "Коаліції за зміни" Ніка Гварамія заявив, що "Грузинська мрія" вдається до конституційного перевороту, а парламентські вибори назвав украденими.
#Грузія #Вибори2024 #ПолітикаГрузії #ЦВК #ГрузинськаМрія #ОпозиціяГрузії #КонституційнийПереворот #ЄвропейськийВибір #АннаДолідзе #НікаГварамія #КоаліціяЗаЗміни #ЄдністьНаціональнийРух


