У ЄС рекомендують Україні пом'якшити воєнний стан

2025-02-10 18:59

Генеральний директор Єврокомісії з питань сусідства й переговорів про розширення Герт Ян Копман заявив, що Україні варто подумати над змінами в регулюванні воєнного часу. Про це він сказав під час конференції "Вступ України до ЄС: формування трансформаційного порядку денного", його слова наводить "Європейська правда" 10 лютого.

За словами європосадовця, запровадження воєнного стану змінило певні демократичні процедури, зважаючи на безпекові виклики.

"Очевидно, Україна повернеться до конституційної нормальності після того, як війна завершиться і воєнний стан скасують. Але я дійсно раджу вам уже зараз вивчити необхідність і пропорційність тих обмежень воєнного стану, які діють зараз. Детально вивчити!" - сказав він, звертаючись до депутатів, які були на конференції.

Водночас Копман не уточнив, у яких саме питаннях щодо регулювання воєнного часу Європейська комісія чекає на зміни.

Утім, із виступів посадовців випливає, що уряд про ці очікування знає й готує зміни. Зокрема - під тиском ЄС, зазначає ЗМІ.

"Дійсно, у нас призупинилися конкурси на держслужбу. Відповідно, нам треба розробити зміни до закону про воєнний стан і про державну службу й поновити конкурсну процедуру. Питання непросте, але з ним абсолютно реально впоратися. Утім, європейські партнери також наполягають, що треба це деполітизувати, і є певний перелік пропозицій", - пояснила голова Нацагентства з питань державної служби Наталія Алюшина.  За матеріалами Гордон.