Під час масованої атаки росіяни пошкодили об'єкти Києво-Печерської лаври

2026-01-26 15:43

Під час масованої ракетно-дронової атаки військ РФ на Київ 24 січня було пошкоджено об'єкти Національного заповідника "Києво-Печерська лавра", які внесені до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, зазначила міністерка культури України Тетяна Бережна.

За її словами, росіяни пошкодили: корпус No67 - частково зруйновано фасад Аннозачатіївської церкви та корпус No 66 - пошкоджено частину до комплексу Дальніх печер.

На території Лаври сьогодні фахівці проведуть технічне обстеження та розпочнуть відновлювальні роботи.

Генеральний директор Києво-Печерської Лаври Максим Остапенко в коментарі "Інтерфакс-Україна" вказав, що на території цього заповідника вибито двері та вікна, а також значно пошкоджено фрагменти штукатурного оздоблення.

Бережна вказала, що за час повномасштабної війни Росія пошкодила 1640 пам'яток культурної спадщини. За матеріалами ZN.UA