Дослідницький інститут Києва знайшов у російській ракеті "Орєшнік" деталі 2016 року
Серед останків російської гіперзвукової ракети "Орєшнік" знайшли запчастини 2016-2017 років. Це вказує на те, що російська ракета не "нове диво російської техніки", а модифікація старої ракети "Рубіж", кажуть у Київському науково-дослідному інституті судової експертизи, повідомляє The Economist.
Керівник лабораторії інституту Андрій Кульчицький розповів, що в уламках російського "шахеда" вже знаходили кнопку запуску від Bosch, а на китайському двигуні з гвинтом знайшли напис "зроблено у США".
"Майже все, що ви бачите тут, має величезну кількість китайських елементів. Неможливо контролювати те, що китайці передали росіянам", - сказав один з українських інженерів.
Що стосується уламків "Орєшніка", то це лише підтверджує підозри про те, що ця ракета - покращена версія старої моделі, балістичної ракети середньої дальності РС-26 "Рубіж". Зазначається, що "Орєшнік" - це просто "демонстрація сили", яка створена з розрахунком на західну аудиторію.
"Одна частина датується 2017 роком. Інша, усередині однієї з боєголовок ракети, датується 2016 роком", - зазначає The Economist.
Насущнішою проблемою в інституті називають новий "шахед", який Росія тепер виробляє всередині країни, а не імпортує з Ірану. За словами українських інженерів, російські дрони стають стійкішими до глушіння.
Модернізовані дрони стали швидшими, більш маневровими й вище літають. Як приклад тому, атака 1 січня, коли два "шахеди" змогли прорватися до урядового кварталу у Києві.
Щобільше, деякі з російських дронів можуть бути оснащені штучним інтелектом, який Росія хоче використати для "автономних безпілотних залпів у найближчому майбутньому", сказав один з українських інженерів. У такому разі системи радіоелектронної боротьби можуть виявитися неефективними.
21 листопада Повітряні сили ЗСУ повідомили, що окупанти запустили по Дніпру з Астраханської області РФ міжконтинентальну балістичну ракету.
Увечері Путін заявив, що Росія вдарила по Дніпру ракетою середньої дальності "Орєшнік". Це був "експериментальний", але нібито "успішний" запуск. Зеленський назвав це "другим кроком до ескалації" війни.
27 грудня FT повідомляв, що Росія використовує західне обладнання для виготовлення "Орєшніка". За матеріалами ЛІГАБізнесІнформ/

